Обухівська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНФОРМУЄ!

Дата: 27.08.2020 09:39
Кількість переглядів: 822

Фото без опису

Станом на  12 годину  26.08.2020р. в Обухівському районі  з підозрою  на COVID-19 виявлено – 637 осіб, знятий діагноз у 148 осіб. Лабораторно підтверджений діагноз   у  483 осіб в.т. ч.  - Козин-62 ( в т. ч. с.Рудики-4), в с. Романків-10,  в  м.Українка – 68 ( в т. ч. Плюти-1) , в м. Обухові-253( із них в с.Таценки -11)  ,  в с.Красна Слобідка -7, с.Нещерів- 11, с.Германівка-6, с.Долина-1, с. Деремезна-3, с.Красне 1-9, с.Григорівка-8, с.Матяшівка -10, с.Перше Травня- 1, с.Халеп'я-2, с.Жуківці-3, с.Гусачівка-1, с.Трипілля-6, с. Ст.Безрадичі-3, с.Витачів-2, с.Степок-1, с.Перегонівка-2,с.Деревяна-4, с.Копачів-1, с.В.Дмитровичі-2, с.Підгірці-2, с.М.Вільшанка -1, с.Нові Безрадичі-2, с.Ходосіївка-1.

Із них  380 осіб  одужало – в смт.Козин-39, в с.Романків-9, м.Українка-57 (в т.ч. с.Плюти-1), в м. Обухів-199 ( в т.ч. с.Таценки-9),   в с.Германівка-6, в с.Деремезна-2,   Красне  1-8, в с.Нещерів-11, в с.Перше Травня-1, с.Матяшівка-9, с.Долина-1, с.Григорівка-7, с.Трипілля-5, с.Халепя-1, с.Гусачівка-1, с.Жуківці-3,  с.Красна Слобідка-6, с.Ст.Безрадичі-1, с.Витачів-2, с.Деревяна-3, с.Степок-1, с.Перегонівка-2, с.Великі Дмитровичі-1, с.Підгірці-2, с.Копачів-1. М.Богуслав-1, с.Мала Вільшанка-1.

Померло    п’ять   осіб ( м.Українка-1, м.Обухів-4). Всі вони мали хронічні захворювання, клінічний перебіг яких  ускладнив COVID-19. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної системи.

Серед медпрацівників захворіло - 36 осіб в т.ч. - 9  лікарів. Одужало -33 медпрацівника , із них-8 лікарів  .  

Виявлено 1163  контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.

За період  з 19.08.2020р  по 26.08.2020р. в районі захворіло   32 особи, одужало -24 особи. Смертельних випадків  не зафіксовано.

До 2019 року  було відкрито і вивчено шість штамів  родини коронавірусів,  які передаються  від тварин до людини і визивають    респіраторні захворювання з ураженям як верхніх дихальних шляхів так і легень.

Чотири штами  OC4З, HKUI, NL63,229E є причиною  третини простудних захворювань верхніх дихальних шляхів,  включаючи  нежить. Переносяться вони доволі легко, не викликаючи  ускладнень.

Штам коронавірусу MERS - CoV визвав у 2012 р. близькосхідний  респіраторний синдром. Захворіло  2497 осіб, померло  858, відсоток  смертності -34,4%.

Штам  SARS- CoV став причиною спалаху атипової пневмонії в Китаї в 2002 р. Захворіло 8422 особи, померло 908, відсоток  смертності-10,5%.

Штам коронавірусу SARS- CoV-2 з’явився  в кінці 2019 р. в Китаї і спровокував  пандемію COVID-19, яка охопила всю планету  в т.ч. і Україну.

Враховуючи високу контагіозність (заразність) та чотири шляхи передачі інфекції: повітряно-крапельний, повітряно-пилевий, контактно-побутовий та фекально-оральний, а також  високу стійкість  в оточуючому середовищі до 9 діб і більше,  вірус являє собою високу загрозу для людства.

Захворюваність та смертність  в різних країнах різна. Найбільша захворюваність  в США, Бразилії, Індії, Південно-Африканській республіці, а Росії та країнах Європи. Смертність складає від 5 до 15 %.

На 26.08.20р в Україні захворіло на COVID-19 – 110085 осіб із них померло  2354 особи. Відсоток смертності складає 2,1%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом  483осіб із них померло 5  осіб. Відсоток смертності складає 1%.

Ріст захворюваності на COVID-19 вчені-вірусологи пояснюють  крім високої контагіозності , стійкості вірусу  в оточуючому середовищі та шляхами передачі інфекції, ще і тим  що в структурі вірусу  пройшли зміни  в частині  того , що  шипи які розташовані на поверхні  мають властивість  впиватись в білок ACE2 та проникати  в клітини як верхніх дихальних шляхів так і нижніх (бронхи, трахеї, легені) та викликати пневмонію ( запалення легень), що веде до  зниження насичення крові киснем. В самих легенях розвивається фіброз – заміщення загиблих клітин сполучною тканиною. Функціональні  властивості легень зменшуються , що може привести до летальних наслідків чи інвалідності. Особливо страдають  хворі, які відносяться до декретованої групи (люди похилого віку, хворі на хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної системи, хворі  на діабет, онкологічні захворювання, ожиріння, із слабкою імунною системою)

При появі перших симптомів захворювання: біль при ковтанні, чханні; риніт; втрата відчуття запаху та смаку; головний біль; кашель; прояви гіпоксії; підвищення температури; лихоманка; м’язовий біль в кінцівках,негайно звертайтесь до сімейного лікаря щоб своєчасно отримати необхідну медичну допомогу згідно затверджених протоколів лікування.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь