Видача свідоцтва про народження та подача документів для реєстрації місця проживання новонародженої дитини безпосередньо у пологовому будинку
Пілотний проект, ініційований Міністерством юстиції, щодо видачі свідоцтв про народження у медичних закладах полягає в забезпеченні можливості отримання батьками дитини свідоцтва про народження безпосередньо у медичних закладах, де приймаються пологи.
Метою проекту є підвищення рівня надання адміністративних послуг та спрощення порядку їх отримання.
Наразі у 474 пологових будинках по всій країні можливо отримати таку послугу.
За минулий та поточний роки понад 116 тисяч українських новонароджених отримали свідоцтва про народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я.
Переваги:
-
Відсутність необхідності звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
-
Відсутність черг.
-
Можливість отримати перший документ дитини безпосередньо при виписці у медичному закладі.
Реалізація нової ініціативи дозволяє батькам без зайвого клопоту та витрачання часу отримати перший офіційний документ дитини.
На території Київської області 24 відділи, а саме, Баришівський, Богуславський, Бородянський, Вишгородський, Володарський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Яготинський районні, Березанський, Славутицький міські, Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Васильківський, Переяслав-Хмельницький, Фастівський міськрайонні відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, надають послугу у 25 медичних закладах області.
На Київщині у поточному році майже 70 % батьків отримали свідоцтва про народження дитини безпосередньо у медичних закладах області.
З листопада 2016 року у медичних закладах області батьки новонароджених мають можливість не тільки отримати свідоцтво про народження, а і подати документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Переваги:
-
Відсутність необхідності звернення до органу реєстрації, що здійснюють реєстрацію місця проживання особи на території відповідної адміністративно- територіальної одиниці.
-
Відсутність черг.
-
Можливість отримання довідки про реєстрацію місця проживання у зручний для громадян спосіб (у закладах охорони здоров’я, відділі державної реєстрації актів цивільного стану або у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг або направлення її поштою) .
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)