ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНФОРМУЄ!
Станом на 12 годину 30.09.2020р. в Обухівському районі з підозрою на COVID-19 виявлено 1139 особу, знятий діагноз у 154 осіб. Лабораторно підтверджений діагноз у 985 осіб в. т. ч.-Козин-103 (в т. ч. с.Рудики-8), в с. Романків-23, в м. Українка – 141 , в м. Обухові-532, в с.Красна Слобідка -8, с. Нещерів- 13, с. Германівка-17, с. Долина-2, с. Деремезна-4, с. Красне 1-11, с. Григорівка-18, с. Матяшівка -13, с. Перше Травня-4, с. Халеп'я-3, с. Жуківці-3, с. Гусачівка-15, с. Трипілля-17, с. Ст. Безрадичі-10, с. Витачів-2, с. Степок-1, с. Перегонівка-2, с. Деревяна-7, с. Копачів-2, с. В.Дмитровичі-4, с. Підгірці-11, с. М. Вільшанка-2, с. Верем'я-1, с. Семенівка-1.
Із них 629 осіб одужало – в смт. Козин-77 , в с. Романків-10, м. Українка-85 , в м. Обухів-348, в с. Германівка-9, в с. Деремезна-3, Красне 1-9, в с. Нещерів-11 , в с. Перше Травня-2, с. Матяшівка-11, с. Долина-1, с. Григорівка-9, с. Трипілля-7, с. Халеп'я-2, с. Гусачівка-9, с. Жуківці-3, с. Красна Слобідка-7, с. Ст.Безрадичі-4, с. Витачів-2, с. Деревяна-5, с. Степок-1, с. Перегонівка-2, с. Великі Дмитровичі-2, с. Підгірці-3, с. Копачів-1., с. Мала Вільшанка-1.
Померло дев’ять осіб ( м.Українка-1, м.Обухів-8). Всі вони мали хронічні захворювання , клінічний перебіг яких ускладнив COVID-19. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної системи.
Серед медпрацівників захворіло - 77 осіб в т.ч. - 20 лікарів. Одужало -42 медпрацівника , із них-12 лікарів.
На 30.09.20р в Україні захворіло на COVID-19 – 208 959 осіб із них померло 4129 осіб. Відсоток смертності складає 1,90%. В Обухівському районі захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 985 осіб із них померло 9 осіб. Відсоток смертності складає 0,9%.
Виявлено 1990 контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.
За тиждень з 23.09.по 30.09.2020р захворіло 118 осіб, одужало 96.
Інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 відбувається в основному контактним та крапельним шляхами. Найбільший ризик захворіти є у осіб, які перебували в контакті з хворим що знаходився в інкубаційному періоді чи мав симптоми захворювання чи із вірусоносієм.
Особа визначається контактною коли вона контактувала з хворим, вірусоносієм на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів, рукавичок) або з неправильним їх використанням. Особливо небезпечні контакти в закритих приміщеннях.
При інфікуванні контактним шляхом факторами передачі виступають контаміновані (забруднені збудником) поверхні навколишнього середовища. Дезінфекція дверних ручок, перил в автотранспорті, кнопок в банкоматах, ліфтах та інших поверхонь має велике значення в розриві даного шляху передачі інфекції.
Із дезінфікуючих засобів слід використовувати :
- спирт етиловий (етанол) 70-90%;
- засоби на основі хлору (гіпохлорит натрію0,1%) та інші);
- перекис водню більше 0,5 %.
Час експозиції повинен складати не менше однієї хвилини. Можна використовувати і інші деззасоби які рекомендовані для знищення ліпофільних вірусів.
Безконтактні методи дезінфекції(відкриті ультрафіолетові випромінювачі, екрановані УФ – опромінювачі ) можуть лише доповнювати стандартну дезінфекцію вручну але в жодному випадку їх не замінюють.
При догляді за хворим на COVID-19 в домашніх умовах потрібно суворо дотримуватись запобіжних заходів: носити медичну ( хірургічну) маску, що покриває рот і ніс, проводити гігієну рук після будь яких контактів із хворим. Щодня потрібно проводити дезінфекцію поверхонь ванної та туалету. Виділити окремий посуд для хворого. Бажано хворого помістити в окрему кімнату та періодично її провітрювати.
Відвідування категорично забороняється.
Усі члени домогосподарства вважаються контактними особами.
Як же можна вплинути на епідемічний процес розповсюдження коронавірусної хвороби:
- Хворим із симптомами COVID-19 потрібно як можна раніше зробити ПЛР дослідження , комп’ютерну томографію легень та визначити ступінь насичення крові киснем. Пацієнти із середньою та важкою формою COVID-19 з ураженням легень повинні своєчасно бути підключені до апарату ШВЛ.
- Всі контактні повинні бути виявлені , ізольовані на 14 днів і спостерігатись сімейним лікарем. При появі симптомів COVID-19 їм повинен бути зроблений ПЛР тест.
- Група ризику (особи віком 60+, хворі на хронічні захворювання легеневої, серцево-судинної системи, травного тракту, хворі на діабет, ожиріння, онко- хворі) повинні особливо суворо дотримуватись карантинних обмежень.
- Категорично потрібно заборонити незахищені контакти людей враховуючи кольорові зони карантину.
- Носіння захисних масок чи респіраторів, дотримання соціальної дистанції в 1,5-2 метра , дезінфекція всіх поверхонь де може бути вірус, дезінфекція та миття рук повинно бути обов’язковим.
Накозом МОЗ України від 17.09.20 №2122 внесені зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» зат. Наказом від 28.03.20 №722, які викладені в новій редакції.
Нові стандарти медичної допомоги передбачають:
1.Контактні особи за відсутності симптомів закінчують 14 денну самоізоляцію без здачі аналізу на COVID-19 (ПЛР). Якщо вони не раніше 8 –го дня останнього контакту самостійно пройдуть тест у приватній лабораторії і отримають негативний результат, то самоізоляцію можуть припинити достроково.
При появі симптомів (висока температура, запалення легень) контактних осіб будуть тестувати безкоштовно.
Критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування (припинення самоізоляції) є:
відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одногонегативного результату тестування методом ПЛР;
негативний результат тестування методом ПЛР;
відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;
відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу ( при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження.
Повторне тестування методом ПЛР, з метою визначення наявності чи відсутності вірусу в організмі (припинення самоізоляції внаслідок хвороби) проводиться не раніше ніж через 10 днів від дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР.
Дане нововведення пов’язане із неможливістю вірусологічних лабораторій ЛАБЦЕНТРІВ своєчасно на 2-3 день видавати протоколи випробувань (ПЛР тест).
Ще більше хворих не буде виявлено, так як частина людей переносить інфекцію безсимптомно ,але є джерелом зараження інших. Це сприятиме ще більшому поширенню вірусу.
Прогнозується зростання кількості смертей.
МОЗ прийняло рішення проводити госпіталізацію всіх хворих групи ризику. Чи підготовлені базові лікарні для прийому даної кількості хворих питання залишається відкритим.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)