ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНФОРМУЄ!
Станом на 12 годину 02.07.2020р. в Обухівському районі з підозрою на
COVID-19 виявлено – 443 особи, знятий діагноз у 140 осіб. Лабораторно підтверджений діагноз у 293 осіб, в тому числі: смт Козин-31, с.Романків-8, м.Українка– 41, м.Обухові-152 (із них в селі Таценки -9), с.Красна Слобідка -6, с.Нещерів- 11, с.Германівка-3, с.Долина-1, с.Деремезна-2, с.Красне 1-8, с.Григорівка-4, с.Матяшівка -9, с.Перше Травня- 1, с.Халеп’я-1, с.Гусачівка-1, с.Жуківці-3, с.Трипілля-3,с.Старі Безрадичі-1, с.Витачів-1, с.Степок-1, с.Перегонівка-1, с.Дерев’яна-3, с.Копачів-1.
Із них – 249 осіб одужало: смт Козин-23, с.Романків-6, м.Українка-36, м.Обухів-133 (в т.ч. с.Таценки-9), с.Германівка-3, с.Деремезна-2, Красне 1-8, с.Нещерів-10, с.Перше Травня-1, с.Матяшівка-9, с.Долина-1, с.Григорівка-3, с.Трипілля-1, с.Халеп’я - 1, с.Гусачівка - 1, с.Жуківці - 3, с.Красна Слобідка -6, с.Старі Безрадичі-1, с.Витачів-1.
Померло п’ять осіб ( м.Українка-1, м.Обухів-4).
Серед медпрацівників захворіло – 25 осіб, в т.ч. – 4 лікаря.
Одужало 23 медпрацівники, із них - 4 лікаря .
Виявлено 950 контактні особи, які знаходяться на самоізоляції в домашніх умовах під спостереженням лікарів.
На 02.07.2020 в Україні захворіло на COVID-19 - 45887 осіб, із них померло 1185.
Відсоток смертності складає 2,6%.
В Обухівському районі захворіло 293 осіби, з лабораторно підтвердженим діагнозом, із них померло 5 осіб. Відсоток смертності складає 1,7%.
За останні 7 днів з 25.06.2020р по 02.07.2020 в районі захворіло 18 осіб, одужало -11 осіб. Смертельних випадків не зафіксовано
Причиною підвищення рівня захворюваності на COVID-19 і подальшого розвитку епідемії є:
1) недотримання вимог самоізоляції контактними особами та хворими з безсимптомним та легким перебігом захворювання.
2) Контроль за дотриманням умов самоізоляції ніхто не здійснює.
3) так як COVID-19 віднесено до особливо небезпечних хвороб, то всі хворі, як джерело інфекції повинні бути ізольовані в стаціонари, під нагляд лікарів, незалежно від важкості захворювання.
4) всім хворим з лабораторно підтвердженим діагнозом ПЛР (полімеразно- ланцюговою реакцією) повинні зробити ІФА імуноферментний аналіз крові для визначення імунітету. Виявлення антитіл: титр імуноглобуліну М вказує на гостру форму захворювання, титр імуноглобуліну G- вказує, що людина перехворіла COVID-19.
5) вихід з карантину привів до того, що значна частина населення почала ігнорувати дотримання трьох основних протиепідемічних вимог:
- не носити маски чи респіратори.
- не дотримуватись соціальної дистанції в 2 метри.
- не дезінфікувати різні поверхні , не мити та дезінфікувати руки.
У залізничному та автомобільному транспорті, в закладах громадського харчування та торгівлі, в т. ч. на ринках, в дошкільних закладах,в закладах фізичної культури та спорту, в перукарнях та салонах краси, в закладах, що надаютьпослугиз розміщенняне дотримуються встановлені протиепідемічні вимоги.
Якщо у вас з’явились симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції(ГРВІ): підвищилась температура тіла, появилась головна біль, кашель, стало важко дихати, втрата відчуття смаку та запаху, біль у м’язах - то можна запідозрити коронавірусну інфекцію.
Потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря та пройти поглиблене обстеження на COVID-19: дослідження на полімеразно-ланцюгову реакцію (ПЛР), комп’ютерну томографію легень (КТ), визначити стан насичення крові киснем.
Якщо діагноз COVID-19 лабораторно підтвердиться, то від важкості протікання захворювання сімейний лікар прийме рішення - лікуватись Вам вдома (під наглядам лікаря) чи Ви підлягаєте госпіталізації і стаціонарному лікуванню.
Щоб не заразитись коронавірусною інфекцією потрібно дотримуватись трьох основних протиепідемічних вимог:
1.Дезинфекція всіх поверхонь де може бути вірус, а також миття та дезінфекція рук.
2. Дотримання соціальної дистанції в 1,5-2 метра.
3.Носіння масок і бажано рукавичок.
Маска захищає в двох напрямках . Здорова людина не вдихне вірус, якщо буде поруч з носієм. А хворий буде виділяти значно менше збудника, частина якого затримається маскою. Маска не дає можливості торкатися обличчя брудними руками.
Активні віруси знаходяться в краплях слини та мокроти і затримуються маскою.
Ефективна, навіть саморобна маска - із двох-трьох слоїв тканини.
Респіратори із рівнем захисту не менше FFP-2 необхідні медпрацівникам, що контактують з хворим на COVID-19.
Американські, ізраїльські та німецькі вірусологи встановили, що людина видихає краплі двох видів: великі, розміром від мікрона і вище. Вони важкі і майже одразу падають на землю, не представляючи небезпеку для оточуючих. Менші краплі (аерозольні частинки) - переміщаються з потоком повітря і можуть потрапляти в дихальні шляхи, заражаючи людину. Тому, так важливо всім носити маски.
Одноразові медичні маски потрібно носити 2-3 години і утилізувати, щоб вони не стали джерелом інфекції. Респіратори з рівнем захисту не нижче FFP-2 можна носити 6-8 годин.
Маски багаторазового використання обробляють шляхом прання в гарячій воді з милом з подальшим проглажуванням праскою. Такі маски також носять дві-три години, а потім їх міняють і перуть. Маски нам прийдеться носити до винайдення вакцини.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)