Обухівська районна рада
Обухівський район, Київська область

Подвиг Небесної сотні у пам’яті навік

Переглядів: 395

Чотири роки тому на Майдані розпочалися події, що сколихнули увесь світ. Мільйони українців стали за свободу, гідність та незалежність своєї країни. Вони відстоювали свою гідність, своє право, своє бажання жити у розвинутій державі. 

На превеликий жаль заради цього були віддані дорогоцінні життя синів і дочок України. У беззбройних людей летіли кулі снайперів і тому жаху не було кінця. І жах цей продовжився, перетворившись у справжню війну, яка і зараз точиться на сході країни.

В ці дні в усіх містах та селах згадують Героїв Небесної сотні, тих, хто ціною свого життя змінив нас, нашу свідомість та показав цілому світові справжній український дух патріотизму.

20 лютого у місті Обухів пройшов мітинг-реквієм, присвячений тим трагічним подіям 2014-го року. Саме в цей день чотири роки тому на Майдані від пострілу снайпера загинув наш земляк Володимир Чаплінський. 

Володимир мав загострене почуття справедливості. Йому не було байдуже, якою буде його країна. Він бачив, як Україну обсідає безкарне зло, і не міг відсиджуватися у своєму спокійному і тихому кутку. Він повторював: «Я не раб у своїй країні». І позиція вільної людини проявлялася у кожному його вчинку. Ця позиція не дозволяла проходити повз неправду, насильство, приниження, тому з першого дня був на Майдані Гідності. 

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Володимиру Чаплінському було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.

5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю «За жертовність і любов до України» посмертно.

З 2014 року Володимиру Чаплінському присвоєно посмертне звання Почесний громадянин міста Обухова.

Подвиг Володі, як і усіх його побратимів, вже вписаний в історію назавжди і в пам’яті буде повік. 

Герої не вмирають! Слава героям Небесної сотні! Слава героям АТО!

Слава Україні!

« повернутися до списку новин